Wielka Pniewska 16.06! Rozmowa z Mirosławem Biedziakiem

 

1. Wiemy, że Wielka Pniewska w tym roku odbędzie się 16 czerwca, w niedzielę. Od kiedy trwają przygotowania do tej imprezy ?

 

  *  Przygotowania trwają od początku roku. Na jednym z pierwszych spotkań które odbyło się w Urzędzie Miejskim zostały ustalone wstępne zarysy imprezy oraz termin, im bliżej imprezy tym spotkania odbywają się częściej, dodam że Wielka Pniewska znajduje się w terminarzu Związku Hodowców Koni Wielkopolskich oraz Polskiego Związku Hodowców Koni.

 

2. Ilu uczestników ma zamiar wziąć udział w tym roku i czy są chętni spoza Gminy Pniewy?

 

  *  Z uczestnikami jest co roku mały problem bo do końca nie wiemy ilu weźmie udział. Otrzymujemy coraz więcej zapytań o możliwość uczestnictwa w imprezie z różnych zakątków Wielkopolski. Nasza sekcja liczy już ponad 30 członków ponadto liczymy, ze wzorem lat ubiegłych nie zawiodą nas zawodnicy z sąsiednich gmin.

 

3. Jakie kategorie przewidziane są na ten rok?

 

  *  Tradycyjnie zaczniemy paradą ulicami Pniew, na parkurze usytuowanym przy Liceum Ogólnokształcącym wyróżnione zostaną nietypowe zaprzęgi oraz wręczone puchary za ,,styl i elegancje”. Konkurs rozpoczną juniorzy sekcji jeździeckiej Sokoła Pniewy, następnie odbędą się konkursy kucy. Najwięcej emocji budzi Wielka Pniewska w której odbędzie się rywalizacja zaprzęgów jednokonnych i parokonnych. Współzawodnictwo zakończy konkurs rodzinny w którym uczestniczyć będą członkowie sekcji Sokoła Pniewy.

 

4.Jakich dodatkowych atrakcji mogą spodziewać się Pniewianie?

 

  *  Przygotowujemy atrakcje dla widzów i miłośników koni ale niech to będzie do końca niespodzianką. Zapraszam w niedzielne popołudnie na zawody, nie zabraknie emocji i atrakcji.

 

 

Uprzejmie dziękuję za rozmowę

 

 

 

Rozmawiała Ewelina Keller

 

 

Relację z ubiegłorocznej parady znajdą Państwo tutaj:

http://naszepniewy.com.pl/index/wiadomosc/wielka-pniewska-wspaniala-!!!

Więcej...
Pniewy
+10°Creklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyreklama naszepniewyAGENCJA@MICHALOWSKI.COM.PL   EWELINA@NASZEPNIEWY.COM.PL Tel: 61 29 10 644 , kom: 662 225 790

Wpis do Rejestru Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 2978
Redakcja nie ponosi odpowiedzialnści za treść zamieszczanych ogłoszeń, plakatów i reklam

INFORMACJA O COOKIES